בואו לגלות את עולם הצפרות של הערבה הדרומית

פארק הצפרות המחודש עבר שיפוץ משמעותי ונראה עכשיו טוב מתמיד. נוספו שבילים, מסתורים וגשרים חדשים, נפתחו עוד מקומות תצפית והוקם אגם חדש לטובת הציפורים.

אילת היא אחד המקומות החשובים בעולם עבור הציפורים הנודדות. הגשר היבשתי היחיד המחבר את אירופה, אסיה ואפריקה הוא גם צוואר בקבוק המשרת מאות מיליונים של ציפורים נודדות. יתרה מכך, הציפורים הנוחתות באילת מתכוננות לאחת המשימות המאתגרות ביותר בחייהן – חציית מדבר הסהרה.

ביקור מודרך בפארק הצפרות הוא דרך נהדרת להכיר ולהעריך את הציפורים הנודדות. במהלך ההדרכה תפגשו בציפורים שנלכדו והובאו מתחנת המחקר, שם בדקו את מצבן הפיזי וכשירותן לנדידה, בהדרכה תקבלו הסבר על מסען ההירואי ויכולותיהן יוצאות הדופן של הציפורים להתגבר על מכשולי הנדידה, ונשחרר אותן ביחד חזרה אל דרכן. לכל מין ציפור שתפגשו יש סיפור מיוחד ומרתק. סיפורים שישלימו את התמונה הצבעונית של נדידת הציפורים דרך אילת. לאחר המפגש האינטימי והמרגש עם הציפורים, נצא לסיור בפארק כדי להכיר את בתי הגידול בפארק ואת הציפורים שבהם.

הפיתוח המואץ של אזור אילת פגע קשה בבית הגידול העשיר – המלחה, שהיוותה "תחנת תדלוק" אחרונה בהחלט לפני המדבר עבור ציפורים אלו. עבודתנו העיקרית בפארק הצפרות היא לחדש את מקור המזון החשוב הזה עבור הציפורים הנודדות ולבצע מחקר שידע לכוון אותנו כיצד לשמור עליהן בצורה הטובה ביותר. לבאים בפעם השנייה, מומלצת הדרכת "מלחמה ושלום" המציגה את נדידת העופות בהקשר עכשווי יותר של משבר האקלים, הקשר בין האדם והטבע, מדוע אנו זקוקים לטבע והוא זקוק לנו וכיצד אנו פותרים קונפליקטים בין בני אדם וציפורים.

אנו מציעים סיורים מודרכים בפארק הצפרות הכוללים מפגש קרוב עם חוקרים וציפורים מתחנת המחקר וסיור צפרות. מסתורי צילום מקצועיים

במקום ישנם שירותים וחנות מזכרות

ליצירת קשר והזמנות:

טלפון: 050-7671290

אתר אינטרנט פייסבוק אינסטגרם טלפון