ברוכים הבאים לאחד הפארקים היפים בעולם

פארק תמנע נמצא במרכזו של העמק האדום בשולי הערבה, כ- 25 ק"מ מצפון לאילת, והוא נחשב לאחד הפארקים הגדולים בישראל. בשטח של כ- 70,000 דונמים (גדול יותר מהעיר תל אביב!) פזורים אתרים גיאולוגיים מרהיבים ונופים שתוכלו לגלות בטיולים ברגל, באופניים וברכב.
מרכז המבקרים הראשי שנפתח לאחרונה, ממחיש בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים את חשיבותו של הפארק מבחינה גיאולוגית והיסטורית/ארכיאולוגית. שרידים ארכיאולוגים באזור עמודי שלמה, הקשתות, המרכבות והפטרייה, מקדש האלה חתחור ואזור "גבעת העבדים", פותחים צוהר למסע בזמן אל תקופה שבה פעלו בתמנע לפני אלפי שנים מכרות הנחושת העתיקים בעולם. 
לאחרונה עבר הפארק שדרוג, המעמיד אותו בשורה אחת עם פארקים לאומיים מעבר לים. לצד חשיבות היסטורית ומדעית, פארק תמנע הוא גם מקום של נופש מיוחד במינו, שילוב של הוד קדומים ומתקני לינה ונופש מודרניים. מבוגרים וילדים, חובבי מדע, טבע וספורט – פארק תמנע המחודש פותח את שעריו למבקרים מכל הגילים בשילוב חד פעמי של נופש וחופשה חווייתית בעלת ערך מוסף חינוכי, במקום שאין כמותו בעולם כולו.

סיורים

אתם מוזמנים לצאת לסיור מודרך מרתק בפארק תמנע המספר את הסיפור הארכיאולוגי המרתק של התפתחות הפקת הנחושת והסיפור הגיאולוגי המדהים שיצר את כל מה שהעיניים שלנו רואות. תוכלו להשתתף בכל אחד מהסיורים בפארק המתקיימים באופן שוטף בימים ובשעות בהתאם לעונות השנה -  טיול שקיעה, סיור עששיות, סיור 12 השבטים, סיור כוכבים, סיור זריחה ועוד.

אופניים

חובבי האופניים ימצאו בפארק תמנע גן עדן חבוי. החברה הכלכלית של חבל אילות בשיתוף עם משרד התיירות וקרן קיימת לישראל הכשירו בפארק כ- 70 ק"מ של שבילי אופניים מרהיבים, שגולת הכותרת שלהם היא "סינגל המכרות" – מסלול שנבנה על ידי רוכבים ולמען רוכבים בשימוש בטכניקות בנייה ייחודיות. השביל נבנה כך שיתאים לרוכב אחד, ומכאן שמו - סינגל. רוכבים בקבוצה ידרשו לרכוב אחד אחרי השני ולא במקביל. השביל מתפתל בתנאי שטח מגוונים והוא בעל אתגרים טכניים- זוויות, עליות וסיבובים, תוך שינויי גובה רבים. אלו יביאו אתכם לנקודות תצפית מרהיבות, שהן שיא בפני עצמו.
השבילים נחלקים למספר רמות, החל מרכיבה משפחתית נוחה ועד למסלולי אקסטרים. רכיבה מתחת גיל 12 מחייבת ליווי של מבוגר. רוכבים יכולים להגיע עם אופניהם או לשכור אופניים במקום (בתוספת תשלום).

לינה בפארק

מתחם הלינה בפארק ממוקם בתוך לב טבע פראי, בנופי בראשית, אל מול אגם מרהיב, ומזמין אתכם לחוויה יוצאת דופן עם מגוון אפשרויות לינה מדברית, לצד שפע מסלולי טיול במרחבי הפארק – ברגל, ברכב פרטי או באופניים. בפארק מגוון אפשרויות לינה: קמפינג, אוהלי מורינגה משפחתיים מאובזרים וממוזגים, חדרי אירוח, קראוונים קבועים, חניון קראוונים וחאן לינה משותפת. ארוחות בוקר ומגוון ארוחות קלות מוגשות במהלך היום ב- Café Timna. במתחם שירותים ומקלחות עם מים חמים בכל שעות היום במבנה מרכזי משותף. האירוח בתמנע מתאים לזוגות, משפחות עם ילדים, קבוצות חברים, מטיילים בטבע ואירועים משפחתיים/חברתיים, המבקשים לחוות שקט אמיתי במדבר ולצפות שמיים פרושי כוכבים בפארק היפה והמיוחד בישראל.

מידע

שעות פעילות: ראשון עד שבת 8:00-16:00

עלות כניסה לפארק: 49 ₪ למבוגר, 39 ₪ לילד כולל תה מדברי ומילוי בקבוקון בחול צבעוני

אתר אינטרנט פארק תמנעפייסבוק פארק תמנעאינסטגרםטלפון