קישור למסלול: https://israelhiking.osm.org.il/share/q4s6EKaRzG

נק' התחלה: חניה בית ספר מעלה שחרות (קיבוץ יטבתה)

נק' סיום: חניה בית ספר מעלה שחרות (קיבוץ יטבתה)

חניה מסודרת בנקודת ההתחלה והסיום

מרחק מצטבר: 11 ק"מ, מסלול מנקודה לנקודה

סינגל: 9 ק"מ 4*4: 2 ק"מ

טיפוס מצטבר: 155 מ'

רמת קושי: בינוני רמה טכנית: בינוני

עונה מומלצת: נובמבר – מרץ

מים: נקודת התחלה ונקודת סיום

אוכל: נקודת סיום - פונדק יטבתה

סימון בשטח: סימון שבילים אדום/ירוק, טיפה אדומה, טיפה כתומה

תיאור מסלול:

נצא לכיוון צפון על ציר הנפט מהחניה של בית ספר מעלה שחרות הסמוך לקיבוץ יטבתה, הדרך מסומנת בסמ"ש אדום, לאחר כ 900 מ' נגיע לצומת שבילים, נפנה מערבה עם הסמ"ש הירוק, נרכב עליו כ- 600 מ' ואז נחצה את הנחל לכיוון צפון ונתחבר לסינגל גרופית שמסומן בטיפה אדומה. הסינגל יתחיל במגמת עליה צפונה ויתפתל עד לראש הרכס כ 1300 מ' מרחק של טיפוס מכאן נרד לערוץ שמתחת לשלוחת שחרות בירידה משופעת, נחצה את הערוץ ונטפס לשלוחה שמצפון לנו, בסוף העלייה שווה לעצור לתצפית 360 מעלות, ומשם בסינגל זורם במגמת ירידה עד נחל "המפלתיים".

אופציה א' - נגיע לצומת שבילים עם חיבור לשביל קטורה יטבתה (הדרקון החדש), ההמלצה שלנו היא לפנות לכיוון מערב ולטפס על שלוחת שחרות מכיוון צפון עם הסינגל עד לתצפית נוספת ממנה ניתן לחזור בסינגל במגמת ירידה עד לנקודת ההתחלה.

אופציה ב' - ניתן להמשיך עם הסימון האדום שיביא אותנו אל הכניסה לקיבוץ גרופית על שמו נקרא הסינגל, מכאן ניתן לבחור בכמה דרכים לחזור אל נקודת ההתחלה, אם נשארים בצד מערב של כביש 90 אז ניתן לרכב על ציר הנפט דרומה – סמ"ש אדום. ניתן גם לעבור מתחת לכביש 90 מזרחה מול הקיבוץ במעבר מים, מיד אחרי שנצא נפנה דרומה ונרכב על דרך חקלאית סלולה אספלט כ- 3 ק"מ עד לכיכר של המחלף הצפוני של יטבתה, נפנה מערבה ונמשיך ברכיבה כ 1 ק"מ עד לחניה של בית הספר.