חניון לילה הקניון האדום

הכירו את חניון הלילה בתחילת אחד ממסלולי הטיול היפים בישראל – מסלול נחל שני המוכר בשם הקניון האדום שבדרך לאילת. החניון ממוקם ממש בתחילת המסלול לקניון האדום, צמוד לכביש 12 העובר בין מעבר הגבול של טאבה ומטפס לאורך הגבול עם מצרים עד כביש 10.
החניון הוא חניון שלט בסיסי עם מעגלי אבנים, ומקום להדלקת מדורות. החניון משמש כנקודת יציאה מצוינת למסלול של הקניון האדום ומסלול סובב הרי אילת. שימו לב שאין בחניון מים זורמים לשתיה, הצללה, מקלחות או שירותים.

הקניון האדום

חניון לילה הר יהורם

חניון לילה הר יהורם הוא חלק מחניוני לילה ששודרגו לאחרונה לאורך שביל אילת המתחיל בנאות סמדר ומסתיים בשמורת האלמוגים שבחופי אילת.
החניון נמצא במרחק נסיעה קצר מאילת ומאפשר גם למי שמתמקם לחופשה בעיר להגיע בשעות הערב למדבר לצפייה בכוכבים או ללינת שטח ולחוות אילת קצת אחרת.
לעומת רוב חניוני השלט במדבר, בחניון הר יהורם יש גם מי שתיה ושירותי שדה לטובת הלנים בשטח והצועדים לאורכו של שביל אילת.
גישה לחניון הר יהורם אפשרית לכל רכב ולא מחייבת הגעה ברכב 4×4.
חשוב לציין שהחניון נמצא במיקום גבוה וחשוף לרוחות מה שמחייב הקמה של אוהלים עם יתדות משמעותיות והנחת ציוד כבד באוהל. ולהביא בגדים חמים לערב

חניון הר יהורם 

שיטים

על אם הדרך, בין צומת ציחור לנאות סמדר, בחצי הדרך בין מצפה רמון לאילת שוכן נווה המדבר שיטים – בית מארח להפקות, קהילות ומטיילים מהארץ והעולם – אי קטן של שקט, יצירתיות ושלווה החוברים יחד בנופי המדבר האינסופי.
בשיטים 18 יחידות אירוח מסוגים שונים, ובכל יחידה 4 מיטות. החדרים מתאימים לזוגות ומשפחות עם ילדים.
עוד בשיטים חניון קמפינג גדול להקמת אוהלים המתאים למטיילים ב"שביל ישראל", רוכבי אופניים ואורחי הסדנאות השונות. אורחי הקמפינג ייהנו ממקלחות עם מים חמים, שירותים וחצר גדולה ובה פינות ישיבה מוצלות, ספסלי ישיבה הבנויים מאדמה, אזורי זולה, פינות עישון וגינות מטופחות.
חדר האוכל פתוח לכלל האורחים ובו מוגשות שלוש ארוחות צמחוניות במהלך היום ועמדת קפה ופירות לנוחיות האורחים הפועלת בכל שעות היום.

חניון לילה שיטים

חניון לילה זוגן שחרות

חניון הלילה הממוקם מזרחית למעלה שחרות הוא חניון לילה רחב ידיים במיוחד.
הגישה למקום נוחה להולכי רגל, רוכבי אופניים ולרכבי שטח בלבד, למרות האמור בחניון זה נצפו גם רכבים רגילים לגמרי עם נהגים זהירים וסבלניים במיוחד.
אין בחניון זה מים זורמים או כל תשתית אחרת והוא חניון לילה מסוג "חניון שלט", חניון חסר תשתיות.
הלינה במקום ללא תשלום. מתאים מאוד ללנים לפני המסלולים באזור מצפה שחרות. החניון עצום בגודלו ומתאים גם לעשרות רכבים בו זמנית, בחניון עצמו עץ שיטה יחיד המספק צל למספר אוהלים בודדים באופן חלקי בלבד.

חניון לילה זוגן שחרות

חניון לילה חולות כסוי-יתרו

אחד משלושה אתרים של חניון לילה חולות כסוי. באתר זה 7 מעגלי לינה לאוהלים עם מצע זיפזיף במעגל החיצוני, משטח גדול לאוהלים במרכז ובורות מדורה רבים.
החניון עצמו רחב ידיים ומתאים למספר רב של רכבים. למעשה חניון זה מחולק ל- 3 מקטעים עיקריים והוא נמשך למרגלות כל הדיונות בחולות כסוי, והלינה על משטח החול נוחה למדי. שימו לב כי חולות כסוי הינם אתר פעיל למדי בחגים ובחופשים כך שניתן לצפות למטיילים רבים העוברים בחניון זה.

חניון לילה חולות כסוי

חניון לילה שחורת

חניון לילה שחורת ממוקם בקרבת כביש הערבה וזהו אחד מחניוני הלילה הקרובים ביותר לעיר אילת.
חניון הלילה בנחל שחורת ממוקם כק"מ אחד ממזרח לקניון שחורת.
הגישה למקום נוחה להולכי רגל, רוכבי אופניים, ולרכבי שטח בלבד. אין בחניון מים זורמים והוא מסוג "חניון שלט", חניון חסר תשתיות.
הלינה במקום ללא תשלום, מתאים מאד ללינת שטח לפני המסלול בקניון שחורת, עמודי עמרם, או תמנע.

חניון לילה שחורת

חניון לילה נחל ברך

חניון לילה הממוקם באזור הרי אילת, ובשטחו 150 מקומות לינה. מקום יפה ורחב ידיים, אשר ממוקם סמוך להר ברך, במפגש השבלים ירוק וכחול, כ-8 ק"מ מכביש אילת - סיירים (כביש 12)

חניון לילה ברך

חניון לילה נחל מנגן-נחל ססגון

חניון רחב ידיים במיוחד, אשר משתרע מערוץ הנחל עצמו וצפונה עד לרכס ההרים הקרוב. יש בו מספר מקומות שיכולים לאכלס כמה קבוצות גדולות בו זמנית. בחלק הצפון מערבי של החניון ישנן מספר גומחות לינה בצל ההר המספקות גם מקום מצויין להדלקת מדורה, חול רך כמצע לינה, ומסתור מצויין מפני הרוחות הערות הנושבות לעיתים במקום.
הלינה במקום ללא תשלום, וקרבתו של חניון לילה זה לאילת הופכת אותו לאטרקטיבי במיוחד. מתאים מאד ללנים לפני המסלול באזור נחל מנגן.
הגישה למקום נוחה להולכי רגל, רוכבי אופניים ולכל סוגי כלי הרכב אם נוסעים בצורה זהירה. אין בחניון מים זורמים והוא מסוג "חניון שלט״, חניון חסר תשתיות.

חניון לילה נחל מנגן-נחל ססגון

חניון לילה נחל ציחור

חניון לילה נהדר בשטח פתוח לחלוטין, הגישה למקום נוחה להולכי רגל, רוכבי אופניים ורכבי שטח. אין בחניון מים זורמים והוא מסוג "חניון שלט", חניון חסר תשתיות.
הלינה במקום ללא תשלום, ומדובר בחניון באזור נוח ושקט למדי.
מתאים מאד ללנים לפני המסלול באזור המפגש של נחל ציחור ונחל פארן.

חניון לילה נחל ציחור